سنگ آهن و ورق گرم هر دو در سراشیبی قیمتی

سنگ آهن و ورق گرم هر دو در سراشیبی قیمتی

قیمت سنگ آهن وارداتی به چین در دوره ۱۱ تا ۱۵ جولای در میان جو نسبتا نزولی بازار،  همچنین بدبینی به بازار بهای ورق گرم چین را به پایین ترین سطح دو سال اخیر رساند.
مای استیل شاخص سنگ آهن فاین ۶۲ درصد استرالیا را در ۱۵ جولای ۹۶.۳۵ دلار در هر تن CFR بندر کینگدائو اعلام کرد. این رقم ۱۷.۲ دلار پایین تر از هفته قبل بوده و کمترین سطح از ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱ است.

تا جمعه گذشته محموله های فاین ۶۲ درصد استرالیا موجود در بندر کینگدائو نیز به طور قابل توجهی کاهش یافت و با افت ۱۳۴ یوانی معادل ۱۹.۸ دلاری هفتگی به ۶۹۱ یوان FOT بندر کینگدائو رسیده بود. این رقم نیز پایین ترین سطح از ۶ دسامبر ۲۰۲۱ به حساب می آید؛ هفته قبل بازار آتی سنگ آهن نیز همین سناریو را دنبال کرد.
به گفته منابع بازار قیمت های لحظه ای چین برای ورق گرم در هفته گذشته به پایین ترین سطح دو سال گذشته رسید که این کاهش عمدتا به دلیل جو تیره حاکم بر بازار بود.
برای مثال قیمت ورق گرم با ضخامت زیر ۴.۷۵ میلی متر در ۱۵ جولای با ۵۰۵ یوان معادل ۷۴.۸ دلار کاهش هفتگی به ۳۷۸۸ یوان در هر تن رسید که این عدد شامل ۱۳ درصد مالیات برارزش افزوده نیز می شود. با سقوط قیمت ورق گرم در بورس آتی شانگهای در هفته گذشته اکثر تجار قیمت های عرضه لحظه ای خود را برای ورق گرم کاهش دادند.
منبع: کالا خبر

نظرات شما
نظر خود را ارسال کنید